Komora dymowa

Drukuj

 22.06.2014 OstrołękaOSP Szymanów 4

   Komora dymowa to kolejny etap szkoleń jaki przechodzą strażacy zawodowi jak również ochotnicy. Takie ćwiczenia zostały zorganizowane w oddalonej o 150 km Ostrołęce. Jak wyglądają takie ćwiczenia i czy są trudne ?. Komora dymowa i towarzyszące jej ćwiczenia są średniej trudności tzn. że dla osób które na co dzień czują się dobrze nie stanowi większego problemu. Trzeba jednak przystępować do takich ćwiczeń wypoczętym, ponieważ jest to dość duży wysiłek fizyczny.

Czytaj więcej: Komora dymowa

Rezurekcja w Szymanowie 2014

Drukuj

 Szymanów 2014DSC06611

    Tradycja zobowiązuje , więc i w tym roku strażacy z parafii Szymanów celebrowali Święta Wielkanocne w kościele. Całodzienna warta przy Grobie Pańskim, obecność pocztów sztandarowych i 30 strażaków z OSP Szymanów, OSP Skrzelew, OSP Oryszew, a także udział w procesji. Należy również wymienić druha Jerzego Wójcika, który śpiewał w chórze kościelnym, a także sam chór który odrodził się po 40 latach nieobecności w naszym kościele. 

Czytaj więcej: Rezurekcja w Szymanowie 2014

Turniej piłki nożnej w Szymanowie 2014

Drukuj

 06.06.2014 SzymanówSDC13682 resized

   W dniu 06.04.2014 na boisku orlika w Szymanowie odbył się pierwszy turniej piłki nożnej dzikich drużyn o Puchar Dyrektora GOSiR. W zawodach udział wzieło sześć drużyn: KS Szymanów, Tygrysy, OSP Szymanów,Szkolna Szymanów, Dyrektorzy oraz Franciszkanie.

Czytaj więcej: Turniej piłki nożnej w Szymanowie 2014

Maraton Maksy Mila Teresin 2013

Drukuj

maraton15.06.2013 10.00 Teresin, Elżbietów, Szymanów

Zapraszamy serdecznie na maraton, który wystartuje 15 czerwca około godziny 10.00. Trasa biegu poprowadzona jest przez miejscowości Teresin, Elżbietów, Szymanów, Gaj następnie powraca do Teresina przez Pałac ks. Drucko-Lubelskiego.

Czytaj więcej: Maraton Maksy Mila Teresin 2013

Turniej piłki nożnej o puchar Prezesa LGD "Ziemia Chełmońskiego"

Drukuj

pilkaWitam,

W związku z organizowanym po raz pierwszy w Bartoszówce Turnieju piłki nożnej o puchar Prezesa LGD "Ziemia Chełmońskiego" serdecznie zapraszam do udziału amatorów i pasjonatów gry w piłkę i przesłania zgłoszenia składu jednej drużyny reprezentującej każdą Gminę LGD. 

Czytaj więcej: Turniej piłki nożnej o puchar Prezesa LGD "Ziemia Chełmońskiego"

V STRAŻACKA LIGA PIŁKARSKA - "SLP-2013"

Drukuj

pilkaInformuję, że mecz pomiędzy OSP Łomianki - OSP Szymanów został przeniesiony ze względu na trudne waunki i odbedzię się 08-06-2013.

 

OSP Skrzelew w Golach

Drukuj

    Spotkanie strażaków z dziećmi z przedszkola i szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach

Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia,  gdzie można otrzymać pomoc. 16.V.2013 o godz. 10:00 odbyło się spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Skrzelew uroczystego powitania  dokonała Pani dyr. Beata Jackowska. Dh. Prezes Zarządu Tadeusz Szymańczak oraz dh. Naczelnik i kierowca Adam Szymańczak oraz dh. Sebastian Szymańczak zaprezentowali sztandar omówili jego rolę i znaczenie, omówili i zaprezentowali odznaczenia strażackie i państwowe, gdzie strażacy za pracę społeczną i poświęcenie zdobywają, w drugiej części zaprezentowali specjalny strój do usuwania os, szerszeni i innych niebezpiecznych owadów, zaprezentowali piłę spalinową, oraz strój i aparat oddechowy, który używają w pomieszczeniach bardzo zadymionych, na zakończenie strażacy zaprezentowali samochód bojowy, podając strumień prądu wodnego.

Czytaj więcej: OSP Skrzelew w Golach

Rezurekcja w Szymanowie 2013

Drukuj

    Juz o 5.40 31 marca 2013 r z placu OSP Szymanów uformowane poczty sztandarowe i strażacy, które prowadził  Marek Pałuba - Prezes OSP Szymanów defiladowym krokiem poszły do  Kościoła parafialnego pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny W Szymanowie. W niecodziennej scenerii zimowej odbyła się rezurekcja z udziałem pocztów sztandarowych Z OSP SKRZELEW, OSP SZYMANÓW, OSP NOWY ORYSZEW oraz strażaków, którzy dzień wcześniej pełnili wartę przy Grobie Pańskim od rana aż do godz. 22 00.

Czytaj więcej: Rezurekcja w Szymanowie 2013

Copyright 2011 Aktualności.
Joomla templates 1.7 free by Hostgator